MaciekZ

Gdy szukasz kompana do gry... ... to najpierw załóż wątek o sobie :)
Regulamin forum
Uprasza się o podawanie prawdziwej lokalizacji, oczywiście bez szczegółów, ale pozwalającej na sensowne przybliżenie geograficzne, np. okolice Poznania.
MaciekZ

MaciekZ

Post autor: MaciekZ »

Celowo nie podaje jakie okolice, bo z racji profesji, sam nie wiem, gdzie bede przebywal w najblizszej przyszlosci :-)
Na chwile obecna przyjmijmy, ze [okolice Tampa Bay], a w niedalekiej przyszlosci [Warszawa i okolice] :-)

Posiadane armie do Warmastera, kazda na niezdrowo ponad 2000 punktow:
High Elves
Dwarfs
Empire
Orcs&Goblins
Chaos Warriors

Do tego 3 startery do Battle of Five Armies, z dodatkami oraz co nieco do Warmaster: Ancients (Sassanid)

Wlasny stol: na chwile obecna TAK, w niedalekiej przyszlosci nie bardzo
Tereny: tak, w sporej ilosci

A gdyby ktos pytal, to wsrod innych grzechow rowniez:
- ponad 400 tytulow planszowek wszelakich (...jestem MaciekZ i jestem uzalezniony od planszowek, bitewniakow i Kickstartera...)
- 6 armii do Warmachine/Hordes na kazde punkty (Scyrrah, Menoth, Khador, Circle, Trollbloods, Gatormen)
- niemal wszystko do Wood Elves kiedykolwiek wydane (preferuje WFB, im starsze tym lepiej, mam niestrawnosc przy AoS), "male" co nieco do High Elves, Dwarfs i Goblins
- do starszych edycji WH40K: Eldar, Thousand Sons; do nowej edycji WH40K: Space Marines Primaris, Death Guard
- sporo Niemcow do Flames of War
- Niemcy do Bolt Action
- Korona do Ogniem i Mieczem

Wiecej grzechow nie chce pamietac :-P

Awatar użytkownika
Eljot

Re: MaciekZ

Post autor: Eljot »

A ta wspomniana niedaleka przyszłość to kiedy... i na jak długo ;)
Leśny grabarz - poziom 2

MaciekZ

Poki co, ta niedaleka przyszlosc to wakacje letnie 2020, czyli pierwszy tydzien sierpnia :-)
No chyba, ze ten wirus od korony sie uprze i plany wszelakie pomiesza ;-)

MaciekZ

no i nieco się "wyjaśniło" z tą przyszłością...
najprawdopodobniej zostane na Florydzie kolejny rok, czyli do lata 2021... a już miałem nadzieję, że Wasze mordki wreszcie na tegorocznych Jesiennych zobacze...

Awatar użytkownika
Vazhyl
Site Admin

Post autor: Vazhyl »

No to jeszcze trochę tej Ameryki użyjesz :) Co tam ciekawego na odcinku gier? Kupiłeś coś nowego?
Dobry sklep dla modelarzy i graczy: JAMA

MaciekZ

Zakupy tutaj to czysta przyjemność i niemal obowiązek 8-)
jedynie moja piękniejsza połowa co jakiś czas jest przerażona "gdzie my to wszystko pomieścimy" :lol:

generalnie - ebay i kickstarter są tutaj jednymi z moich sprawdzonych towarzyszy 8-)

w ostatnim czasie cały czas napawam się HATE, Conan od Monolith, Mythic Battles Pantheon, 1666 Anno Domini, Time of Legends Joan of Arc, Hellboy, Post Human Saga, Edge of Darkness, Arena the Contest, Swords & Sails i kilkoma innymi planszówkami.
Ponadto, systematycznie zwiększaja się szeregi walczących dla mnie armii do Warmachine i Hordes :-)

Niedawno wszedłem też w nową edycję Aeronautica Imperialis (ta gra zawsze była jedną z moich ulubionych produkcji ze stajni GW) oraz w Star Wars: Legion

czekam też na odwilż od social distancing i możliwość powrotu do organizowania piątków albo soboty z planszówkami/żołnierzykami :-) Chciałbym na przykład znowu zagrać w Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion, 878 Vikings, Mysthea albo Axis and Allies Anniversary Edition :-)
Prawie bym zapomniał o jeszcze jednej perełce, która z niecierpliwością chciał bym znowu rozłożyć na stole - Twilight Imperium 4th Edition :-P

Awatar użytkownika
Vazhyl
Site Admin

Post autor: Vazhyl »

No to niezła biblioteka nowości :)
A jak oceniasz Star Wars: Legion?
Męczą mnie strasznie fajne figurki żołnierzyków z Gwiezdnych Wojen. Jak byłem dzieckiem, zawsze chciałem takie mieć :)
Dobry sklep dla modelarzy i graczy: JAMA

MaciekZ

SW: Legion jest wersją rozwojową dobrze już przetestowanych przez ostatnich kilka lat zasad ze stajni FantasyFlightGames (na przykład Rune Wars Miniature Game było swojego rodzaju prekursorem). Jest to też przykład nowoczesnej gry łączącej w sobie zalety typowego bitewniaka figurkowego z elementami planszówkowymi i karcianymi. Gra się sprawnie, nie za długo, nie potrzeba nieprzebranych i cholernie drogich pudeł pełnych żołnierzyków wszelakich. Figurki są rzeczywiście przyjemne dla oka :-) Do tego nie są puzlami wymagającymi niekończących się godzin na składanie, jak ma to miejsce w przypadku wielu generacji figurek ze stajni GW. Jakość wykonania i szczegóły nie powalają, napewno nie pójdą w bezpośrednie konkury z figurkami GW ale według mnie są naprawdę niezłe i dają pole do popisu z malowaniem :-) Jest napewno lepiej niż ze starszymi plastikami GW z lat '90 czy początku tego wieku. Zresztą, główny zamysł producenta jest taki, aby można było jak najszybciej zasiąć do grania po otwarciu pudełka, zamiast ślęczeć godzinami czy dniami nad klejeniem/modelowaniem, itp.
Osobiście mogę Tobie obiecać, że jeśli się złamiesz i zaczniesz grać w Legion, to przynajmniej we mnie napewno zawsze znajdziesz kompana :-)
Póki co, posiadam niemal wszystko, co do tej pory wyszło do Legionu 8-)

ODPOWIEDZ