Test "Daemonic Instability"

Wskazówki związane z zasadami gry Warmaster przydatne zarówno dla początkujących jak i doświadczonych graczy
Awatar użytkownika
Vazhyl
Site Admin
Posty: 31
Rejestracja: 11 sty 2020, 09:56

Test "Daemonic Instability"

Post autor: Vazhyl »

W związku z faktem, że dyskusja na bucefakowej grupie Warmaster GW nie przyniosła efektu, proponuję, żeby sklaryfikować problem przynajmniej na naszym polskim podwórku.
Otóż przy 6 wyrzuconej w celu sprawdzenia testu demonicznej niestabilności oddział demonów czuje "bożą wolę" i musi zaatakować wroga, który jest w zasięgu ruchu z inicjatywy. Problem powstaje wtedy, gdy oddział demonów jest w momencie wykonywania tego testu skonfudowany.
W związku z tym jaką interpretację powinniśmy stosować:
a) czy jest to sytuacja wyjątkowa spowodowana wynikiem testu i taki oddział może atakować wroga, mimo tego, że jest skonfudowany,
b) zasada konfuzji jest "silniejsza" i oddział nie wykonuje żadnej akcji ofensywnej, bo zgodnie z ogólną zasadą "bycia zmieszanym' nie może tego robić.
Dodam tylko, że z opisu: "The unit feels the power of the gods. As a result it attacks the closest enemy within initiative range. If there is no
enemy in initiative range the unit ignores command penalties for the lost stand till its next turn." dodatkowo wynika, że do końca tury oddziałowi nie liczy się ujemny modyfikator za brakującą podstawkę.
W przypadku a) mamy dosyć dziwną sytuację - test demonicznej niestabilności jest na początku fazy rozkazów, w przypadku 6 dla oddziału skonfudowanego ruszamy go i ustawiamy w walce wręcz, kończy się Command Phase i ... zgodnie z zasadami ogólnymi wtedy ten oddział przestaje być skonfudowany. Zgadzamy się na to?
Dobry sklep dla modelarzy i graczy: JAMA

Kretus
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:17

Re: Test "Daemonic Instability"

Post autor: Kretus »

Zapis jest bez sensu. To nie jest szarża z inicjatywy tylko nieznany zasadom rodzaj ruchu.
Do tego powinna być moim zdaniem errata:
- oddział przestaje być skonfundowany, i
- musi szarżować z inicjatywy (na normalnych zasadach).

ODPOWIEDZ