Warmaster Revolution

Wskazówki związane z zasadami gry Warmaster przydatne zarówno dla początkujących jak i doświadczonych graczy
Awatar użytkownika
Vazhyl
Site Admin

Warmaster Revolution

Post autor: Vazhyl »

Przejście na zasady Warmaster Revolution to kolejny krok w rozwoju naszej ulubionej gry.
Zrobili go wszyscy. Może czas na nas?
Zasady do pobrania są tutaj:
Warmaster Revolution. Download
Dobry sklep dla modelarzy i graczy: JAMA

Kretus

Re: Warmaster Revolution

Post autor: Kretus »

Myślę, że jest to krok nieunikniony, inaczej pozostaniemy rezerwatem :) z tym że to już będzie nowa gra, w której stare zagrywki niekoniecznie będą się sprawdzać.
Sugeruję poćwiczenie na wiosennych, nie ma turnieju więc bitwy powinny przebiegać w luźniejszej atmosferze i bez limitu czasowego.

Awatar użytkownika
Eljot

Post autor: Eljot »

Jest również do pobrania lista armii. W zasadach do armii też powprowadzano jakies "rewolucyjne" zmiany czy tylko przeedytowano starsze materiały na potrzeby nowej edycji?
Leśny grabarz - poziom 2

Kretus

Post autor: Kretus »

Głównie poprawki największych bzdur, przyjęcie jako jedynie słuszne wersji "turniejowych" i kilka drobiazgów, choć istotnych.

Awatar użytkownika
Eljot

Post autor: Eljot »

A graliście już może wg tych zasad? Tak na pierwszy i pobieżny rzut okiem to zmian za dużo nie ma. Fakt, że niektóre są dość istotne. Ciekawe jak mi się będzie grało z ograniczoną ilością rozkazów i rund walki armiami bez inicjatywy :twisted:
Leśny grabarz - poziom 2

MaciekZ

Post autor: MaciekZ »

Pierwsze, co mi sie podoba to fakt, ze ten pakiet zasad jest oparty przede wszystkim na Warmaster: Ancients :-) Juz od dawna postulowalem, aby wlasnie w ta strone zmierzac :-) Jak tylko zjawie sie na kolejnych Spotkaniach, to z przyjemnoscia oddam sie graniu wedlug wlasnie tych zasad :-)

Juz nawet podrecznik do Battle of Five Armies uwazalem za nieco lepszy (choc jest w nim bardzo malo zmian w stosunku do 'starego' Warmasterka fantasy).

Awatar użytkownika
Vazhyl
Site Admin

Ja z Kretusem grałem w Warmaster Ancients: Medieval jakoś ze dwa lata, ale okazało się, że gramy tylko my dwaj (i odrobinę Akkon), więc wróciliśmy z powrotem do klasycznego Warmastera. Zasady walki w Ancients są bardziej statyczne, staje się to przepchanie taktyczne, a nie zarzynanie oddziału przez pół stołu (co moim zdaniem bardziej odpowiada stylowi fantasy). Niemniej jednak - skoro inne społeczności graczy przyjęły Warmaster Revolution jako zasady obowiązujące, to nie ma co się zaszywać w rezerwacie.
Swoją drogą, żeby oddać specyfikę armii, można było, zachowując ogólne zasady Ancients, dorzucić zasady specjalne dla kilku armii - że np. Chaos i orkowie mogą toczyć h-t-h combat nie przez dwie rundy, ale przez trzy :)
Dobry sklep dla modelarzy i graczy: JAMA

MaciekZ

Post autor: MaciekZ »

A elfom dac podwojne strzelanie, a kurduplom podwojne sejwy :lol:

Awatar użytkownika
Vazhyl
Site Admin

MaciekZ pisze:
16 mar 2020, 07:15